wtorek, 26 maja 2015

Niezbepieczna praca operatora wózka widłowego

Na co uważać przy pracy na wózku

Można zostać operatorem wózków jezdniowych. Nie jest to problemem, jeśli masz trochę czasu i pieniędzy. Kursy na wózki widłowe http://www.centrumszkolen.net/ zazwyczaj trwają do czterdziestu godzin – obejmują zarówno zajęcia teoretyczne, jak i ćwiczenia praktyczne. Ważne jest wykonywanie maksymalnie częstych ćwiczeń, praktykowanie umiejętności polegające na prowadzeniu wózków jezdniowych, na przykład wózków wysokiego składu. Ćwiczenia polegają na uruchamianiu, prowadzeniu i zatrzymywaniu urządzeń transportu bliskiego. Następnym etapem nauki są konkretne manewry, jazda po kole, jazda ósemką, jazda slalomem, jazda bez palety, jazda z paletą, podjeżdżanie, zdejmowanie palety, przyjmowanie jej na maszt, opuszczanie i umieszczanie w określonym, umówionym wcześniej miejscu. W tej pracy liczy się przede wszystkim precyzja.

Praca operatora wózków widłowych jest niebezpieczna, ponieważ wiąże się z ryzykiem utraty zdrowia, a w niektórych krytycznych wypadkach nawet i z utratą życia. Szczególnie groźne jest niewłaściwe podnoszenie palet, złe umieszczenie ich na maszcie, zapomnienie o konieczności wypoziomowania go, co może stwarzać realne ryzyko działania na swoją niekorzyść lub otoczenia, osób znajdujących się w pobliżu urządzenia, na hali.

Wszystkich zainteresowanych wykonaniem uprawnień UDT zapraszamy do wzięcia udziału szkoleniach w ogólnopolskiej firmie Centrum Szkoleń 93-181 Łódź ul. Praska 5/7. Dzięki temu zyskasz również pewność, że uczony jesteś dokładnie i nic nie zostanie pominięte. Polecamy te szkolenia ze względu na profesjonalizm instruktorów i wykładowców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz