piątek, 7 sierpnia 2015

Powiedzmy sobie, czym są wózki jezdniowe

Nasze wózki widłowe w Łodzi


Dzisiaj nasza firma postanowiła przedstawić wszystkim czytelnikom informacje z działu Urządzenia Transportu Bliskiego Łódź. Temat tego wpisu będzie więc dotyczył jednej z maszyn, do których obsługi wymagane są uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Przede wszystkim opowiemy więc o wózkach jezdniowych podnośnikowych. Aby zrobić kursy na wózki widłowe w Łodzi należy zgłosić się do konkretnej firmy szkoleniowej, na przykład ogólnopolskiego Centrum Szkoleń BHP.

Wózki jezdniowe podnośnikowe


Wózki jezdniowe podnośnikowe to urządzenia transportu bliskiego, które służą do przewożenia na niewielkim terenie określonych wagowo ładunków – miejscami pracy dla operatorów mogą być hale, magazyny, stocznie oraz place budowy. Operator świetnie odnajdzie się więc w takich czynnościach, jak podnoszenie, opuszczanie, ładowanie i wyładowanie palet. Do wykonywania tego zawodu potrzebne jest oczywiście odpowiednie przygotowanie z zakresu obsługi urządzeń oraz ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe i komplet badań zaświadczających o braku zastrzeżeń do pracy w tym charakterze.

Zapraszamy na kursy na wózki widłowe, które odbywają się w firmie Centrum Szkoleń w Łodzi. W firmie tej pracują sami doświadczeni operatorzy z uprawnieniami instruktorów UDT. Dzięki temu doskonale przygotowują do egzaminów, rozwiewają wszystkie obawy kursantów, pomagają zapoznać się z urządzeniami i oswoić z korzystaniem z nich.

Więcej o wózkach widłowych, jezdniowych podnośnikowych dowiesz się, gdy poczytasz o uprawnieniach 1wjo i pokrewnych urządzeniach transportu bliskiego 2wjo i 3wjo.

1 komentarz:

  1. Super blog, wiele przydatnych informacji w temacie. Przydał by się artykuł na temat dobrych wózków widłowych i firm, które produkują najlepszy osprzęt. Trudno znaleźć dobre części, jedyna dobra marka jaką znam to opony Prestige Tyres.

    OdpowiedzUsuń