środa, 2 września 2015

Czym są uprawnienia SEP?

SEP to skrót oznaczający Stowarzyszenie Elektryków Polskich. W Stowarzyszeniu tym chodzi o to, by umożliwiać innym, nowym osobom zdobycie uprawnień SEP. Robi się to, aby zyskać możliwość pracy w zawodzie elektryka bądź gazownika. Uprawnienia SEP dzielą się na kilka kategorii – kursy elektryczne, kursy energetyczne i kursy gazowe. Każda z tych kategorii pozwala na wykonywanie innego rodzaju prac.

Aby zdobyć takie uprawnienia SEP należy zgłosić się do firmy szkoleniowej Centrum Szkoleń, w której kursy takowe są przeprowadzane. Firma Centrum Szkoleń mieści się w Łodzi przy ul. Praskiej 5/7. Uprawnienia SEP są jednymi z tych szkoleń, które nie podlegają pod Urząd Dozoru Technicznego, tylko pod właśnie wspomniane Stowarzyszenie. Każdy kurs SEP (czy to kurs elektryczny, energetyczny czy gazowy) obowiązkowo kończy się egzaminem, który odbywa się w określonym terminie i przebiega z zachowaniem zasad SEP.

Egzamin SEP


Tak więc podczas egzaminu kursant udziela odpowiedzi na pytania z teorii elektryki, energetyki lub z zakresu gazownictwa. Jeśli uzyska większość poprawnych odpowiedzi i będzie dobrze przygotowany do wykonania odpowiednich zadań praktycznych (nie zawsze się one zdarzają, ale bywają tacy egzaminatorzy, którzy chcą sprawdzić umiejętności zdającego), to uzyskuje tytuł zgodny z przepisami Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Zapraszamy do przeszkolenia się z zakresu elektryki, energetyki bądź gazownictwa w firmie Centrum Szkoleń. Przeprowadzamy takie kursy za porozumieniem ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Wszystkie dokumenty wydawane przez nas są pełnoprawne i pozwalają na wykonywanie zawodu udokumentowanego na dyplomie i czynności wymienionych w jego zakresie.

3 komentarze:

  1. Ciekawy artykuł. Dobrze że organizujecie takie kursy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, gorąco polecam, wszystko tak, jak napisali, profesjonalne szkolenie, mam już uprawnienia w kieszeni.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi podjąć odpowiednią decyzję.

    OdpowiedzUsuń