czwartek, 3 grudnia 2015

Kursy na wózki widłowe i ładowarki teleskopowe - zdaj egzamin

Odbycie szkolenia i ukończenie egzaminu z wynikiem pozytywnym to możliwość znalezienia zatrudnienia w zawodzie operatora. Taka osoba może szukać pracy na hali, w magazynie, w jakimś dyskoncie spożywczym, małym lub większym supermarkecie czy nawet sklepie meblowym. Praca na hali to bardzo odpowiedzialna praca, potrzeba więc osób, które mogą wylegitymować się określonymi uprawnieniami i umiejętnościami. 

 • IWJO – to kategoria wózków specjalizowanych, do których zalicza się te z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem. Występują tu również takie, w których istnieje możliwość wykorzystania zmiennego wysięgu.
 • IIWJO – te urządzenia to wózki jezdniowe podnośnikowe. Wyjątkiem w nich jest to, że nie zaliczają się do nich wózki specjalizowane, opisane w kategorii IWJO (http://1wjo.pl).
 • IIIWJO – są to wózki widłowe (jezdniowe) podnośnikowe, które można prowadzić z kabiny operatora lub w sposób zdalny.

Wózki widłowe - zapraszamy na szkolenia

Szkolenia i kursy na wózki widłowe są atrakcyjne również dlatego, że pozwalają na uzyskanie bezterminowych uprawnień UDT. Honorowane są one w całej Unii Europejskiej i dlatego tak bardzo cenne jest ich posiadanie. Samo szkolenie – w zależności od rodzaju urządzenia – nie przekracza możliwości finansowych zwykłego Polaka korzyści są natomiast bez porównania lepsze i wartościowsze.
Zapraszamy na szkolenia z zakresu obsługi wózków widłowych i ładowarek Manitou http://www.centrumszkolen.net/kursy-na-wozki-widlowe/ i innych urządzeń transportu bliskiego. Uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego pozwalają na naprawdę wiele możliwości zdobycia atrakcyjnej pracy w czasach, gdy wszyscy uważają, że nic się nie da zrobić. Da się. Wystarczy trochę chęci.

4 komentarze:

 1. Czekałem na takie informacje o egzaminach na wózki, super że ktoś się pokusił o to i napisał to jasno i zwięźle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, te informacje też mi się przydadzą bardzo, znalazłem jeszcze kilka ciekawych wpisów na ten temat http://centrumszkolen-lodz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Żeby dobrze zdać egzamin trzeba się przyłożyć, ale na pewno warto to zrobić: http://gdbhp.pl/szkolenia-i-kursy-na-urzadzenia-ktore-warto-miec-w-swoim-portfolio/ takie kursy są niezwykle przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdawałem taki egzamin 2 lata temu i nie jest zbyt skomplikowany, uczy podstaw, warto jednak po zdanym kursie powoli wdrażać się w jazdę, regały na palety są bardzo wysokie i potrzeba jednak sporo wprawy aby dobrze czuć się podnosząc palety z towarem.

  OdpowiedzUsuń